Jerzy Zięba – kontrowersyjny autor poradników dotyczących zdrowia

Jerzy Zięba jest autorem poczytnych poradników z zakresu medycyny alternatywnej. W serii swoich książek Jerzy Zięba “Ukryte terapie. Czego lekarz ci nie powie” porusza tematy dotyczące walki z chorobami cywilizacyjnymi (m.in. choroby tarczycy, nowotwory, choroby serca, otyłość) za pomocą metod naturalnych.

Jerzy Zięba – kontrowersyjny propagator zdrowia

Jerzy Zięba może co prawda poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w naturoterapii, jednak nigdy nie zdobył formalnego wykształcenia medycznego. Fakt ten wytykają mu wszyscy przeciwnicy zachwalanych przez niego sposobów leczenia. Autor z powodzeniem prowadzi sklep internetowy sprzedający suplementy marki własnej o nazwie Visanto.

Holistyczne podejście do zdrowia

Jerzy Zięba w swoich książkach często zwraca uwagę na problemy z polską służbą zdrowia. Niekończące się kolejki do specjalistów, leczenie objawowe zamiast przyczynowego oraz zbyt częste przepisywanie przez lekarzy silnych antybiotyków. Zwraca uwagę na znaczenie dobrze zbilansowanej diety, unikanie szkodliwych konserwantów w żywności, konieczność suplementacji takimi witaminami i minerałami jak m.in.: witamina D3 w połączeniu z K2 MK7 (pozyskiwanej z natto), jod, witamina C (w formie naturalnej z owoców dzikiej róży lub pod postacią kwasu l-askorbinowego i łagodniejszego dla żołądka askorbinianu sodu). Przedstawia historie ludzi, którzy dzięki odpowiedniemu żywieniu i leczeniu odzyskali zdrowie (np. po katastrofie w Czarnobylu). Opowiada o zapomnianych bądź niedocenianych na Zachodzie nawykach stosowanych od wieków w Indiach: Ajurweda, oczyszczanie organizmu przez ssanie oleju itd.

Co jeszcze znajdziesz w książkach Jerzego Zięby?

– objawy zatrucia metalami ciężkimi i sposoby na pozbycie się ich z organizmu

– pomysły na to jak wzmocnić mikrobiom jelit

– informacje na temat produktów pszczelich: pierzga, miód, propolis

– jak walczyć z pasożytami i pleśniami

– sposoby na złagodzenie bólów miesiączkowych

– zalecenia do stosowania diety ketogenicznej