Jerzy Zięba – powróćmy do natury

Jerzy Zięba (ur. 2.III.1956r.) to polski publicysta i autor książek, absolwent Akademii Hutniczo-Górniczej w Krakowie. Założyciel produkującej suplementy diety marki Visanto. Między 1982 a 2003 rokiem emigrant, mieszkający najpierw w Niemczech, a później w Australii, gdzie imał się różnych prac (był m.in elektrykiem, kucharzem i inżynierem produkcji maszyn rolniczych). Po powrocie do kraju stał się jednym z głównych propagatorów naturoterapii i medycyny niekonwencjonalnej.

Od 2009 roku Jerzy Zięba jest aktywnym publicystą, autorem książek oraz tłumaczem. Prowadził własnego programy w mediach tradycyjnych – audycję “Alfabet Jerzego Zięby” w Radiu Katowcie czy program “Czego lekarz Ci nie powie” w Zoom TV.

Jego gł

Dorobek literacki

Swoją działalnośc jako autor zaczął w 2009 roku od tłumaczenia (wraz z Izabelą Dobrowolską) publikacji duńskiego lekarza Uffego Ravonskova – “Cholesterol – naukowe kłamstwo”. Siedem lat później, w 2016, wydał własnym sumptem podzieloną na trzy części książkę “Ukryte terapie”. Osiągnęła ona świetne wyniki sprzedażowe i znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się wydawnictw roku empik.com. Książka porusza temat naturoterapii, a także tłuszczów zwierzęcych, chorób wieńcowych serca czy nowotworów.

Kontrowersje

Jerzy Zięba słynie z wielu kontrowersyjnych poglądów, które stoją w kontrze do aktualnej wiedzy naukowej. Już w książce “Ukryte terapie” zawarł wiele teorii sprzecznych z powszechną wiedzą medyczną. Jest autorem wielu niepopularnych teorii m.in. o uleczalności schizofrenii przy użyciu witaminy D3, korzystaniu z metody cheletacji przy leczeniu nowotworów czy zalecania wlewów z wody utlenionej. Jest też gorącym przeciwnikiem szczepień.

Choć często krytykowany przez środowisko akademickie i naukowe, Jerzy Zięba jest popularnym i poczytnym autorem. Jest także prezesem fundacji “Polacy dla Polaków” refinansującej zakup preparatów z zawartością olejków konopnych dla rodziców dzieci dotkniętych padaczką lekoodproną czy nowotworami.